Mercedes-Benz EQE SUV 350

Jazda elektrycznymi SUV Mercedes-Benz. Nasze doświadczenia

Kacper Belka, Koordynator ds. Sprzedaży i Opieki Posprzedażnej Mercedes-EQ w Duda-Cars, podzielił się swoimi doświadczeniami z jazdy. Sprawdź, czy Ty będziesz mieć takie same. Umów jazdę testową w wybranym salonie Duda-Cars.

Teoria a praktyka. Mercedes-EQ

W poprzednim wpisie zestawiliśmy ze sobą różne warianty EQE SUV - najnowszego elektryka w gamie modelowej. Czas na porównanie ich podczas jazdy. Możesz zrobić to sam podczas jazd testowych w Duda-Cars. Lub poczytać, jakie odczucia ma Kacper Belka, który w CV ma doświadczenie za kierownicą SUV i limuzyn:

- EQE SUV 350+,

- EQE SUV 350 4Matic,

- EQE SUV 43 AMG 4Matic,

- EQS SUV 450 4M,

- EQS SUV 580 4M,

- EQE 53 AMG 4Matic,

- EQS 53 4Matic+,

- EQE350+,

- EQE 500 4M,

- EQS 450+.

 

Mercedes-Benz EQE SUV AMG

 

Zawieszenie. Elektryczne SUV Mercedes-Benz

 

EQE 350 4Matic i EQE 500 4Matic, zarówno w wersjach SUV i limuzyna, będą miały zdecydowanie miększe zawieszenia. Zwłaszcza, jeśli w wyposażeniu dobrane jest zawieszenie AIRMATIC. Zawieszenie wielowahaczowe, przy tak dużej masie pojazdu, jest mniej komfortowe. EQE 43 4Matic i EQE 53 4Matic (SUV i limuzyna) mają tę samą technologie zawieszenia, a mimo to wersja 53 AMG jest wyraźnie sztywniejsza i twardsza. „Zrobiłem kilka kilometrów EQE 43 AMG SUV i jestem pod wrażeniem, jak łączy się świetne tłumienie drgań i wybieranie nierówności z bardzo precyzyjnym prowadzeniem” – mówi Belka.

 

Elementem, który skrajnie wpływa na zasięg i w pewnym stopniu na tłumienie drgań jest rozmiar kół. Dla przykładu EQS 450+ z 19” felgą ma zasięg 784, a z 22” 683 jednostek WLTP. Rekomendacją Koordynatora jest wybór mniejszych felg.

 

 

EQE SUV 43 AMG: test zużycia prądu

 

Czas na test zużycia prądu w trasie. Do przykładowego testu Kacper użył modelu EQE SUV 43 AMG.

Trasa: Wrocław-Zielona Góra-Wrocław

 

Realne zużycie EQE43 SUV na odcinku 343km (55% drogi szybkiego ruchu, 35% drogi krajowe, 10% miasto).

 

Średnie zużycie 20,3kWh/100km 

 

Składowe zużycia: mocna eksploatacja systemu inforozrywki (audio/wentylacja etc.), działająca klimatyzacja, jazda zgodnie z przepisami ruchu drogowego, temperatura zewnętrzna: ~20 C +.

 

Jaki zasięg zrobilibyśmy z takim zużyciem? 447km. Czy elektryczne AMG muszą zużywać więcej prądu? Nie. Kuszą tym, lecz wszystko zależy od stylu jazdy, warunków atmosferycznych i rozmiaru felg.

Powrót do listy artykułów
koncert jazzowy, młoda kobieta na stanie

2024-04-16

Kategoria: Mercedes-Benz Duda-Cars partnerem Jazz nad Odrą

Jazz nad Odrą jest bardzo dojrzałym wydarzeniem! Dołączamy do niego jako partner, ponieważ #KochamyMercedesy, wybitnych twórców, piękną muzykę i... rozmowy! Festiwal, organizowany od 1964 roku, prezentuje najciekawszych artystów z całego świata. Przez lata festiwal gościł prawdziwe gwiazdy europejskiego i światowego jazzu, takie jak m.in.: Pat Metheny, Paco deLucia, Al diMeola, Kenny Garret, Dave Holland, Diana Krall, Cassandra Wilson, Lizz Wright czy Robert Glasper.

Przeczytaj artykuł
czarny nowy EQS zdjęcie od boku

2024-04-16

Kategoria: Mercedes-Benz Innowacje w Mercedes-Benz EQS. Nowe dostępne funkcje

Luksus do potęgi, czyli EQS po zmianach. Od kwietnia dostępna w sprzedaży będzie elektryczna limuzyna z zasięgiem do 799 KM! O nowych funkcjach i wyposażeniu dowiesz się z tego wpisu.

Przeczytaj artykuł
wnętrze Mercedesa AMG GT od strony kierowcy

2024-03-13

Kategoria: Mercedes-Benz Nowy Mercedes-AMG GT Coupé

Debiut modelu Mercedes-AMG GT Coupé nie przeszedł bez echa. To nowość, w ramach której stabilność łączy się ze zwinnością, maksymalna przyjemność z komfortem i bezpieczeństwem, a sportowe emocje z nowoczesną technologią. Sprawdź, do jakiego świata wchodzisz, siadając za kierownicą nowego sportowego coupé od Mercedes-Benz. 

Przeczytaj artykuł
×